KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 MIDEIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 midein Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 midein Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız yağıı pas, zikıymet eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara devirtürebilir. Lakin bundan sonra endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve maden işçiliği cenkçiları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu tafsilatlı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, güvenlik hususlarına ve çeşitli metal yüzeylerde müessir pas giderme sinein onat adımlara odaklanarak mesafeştırmaktadır.

Silahınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Endüstri Kimyasalları aracılığıyla vüruttirilen yoğunlaştırılmış pas sökücü solventtir. Demir ve çelik yüzeylerdeki pasla uğraş midein özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün hakkında vukuf verirken Güvenlik Malumat Formuna (SDS) başlangıçvurmasının hayati ögönen taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi dahişimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli kullanım prosedürleri hakkında kapsamlı inceliklar sunar. SDS antrparantez OK-151'in belli başlı yüzeylerde yahut sert ve çeliğin cepheı sıra gayrı metallerle yararlanmaına merbut sınırlamaları da belirtecektir.

Niye Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma gibi gayrı kılgı yöntemlerine nazaran çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Kılgı: Püskürtme başlangıçlığı, etkilenmeyen yüzeylerle kontakı en aza indirerek belli başlı paslanmış alanlara rafine yürütüm mimarilmasına imkân teşhisr.
Gürlük: Püskürtme, henüz geniş yüzey alanlarını kaplamak midein daha hızlı ve henüz münasip bir yöntemdir.
Yeniden Infaz Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine gene infaz, bir sprey şteamülesiyle zahmetsiz hale gelir.
Kimsesiz Açılara Ulaşır: Sprey, fırçağıl erişilmesi zor olabilecek köşe ve yarıklara ulaşabilir.
Muharebeye Hazırlık: Püskürtme Öncesi Gerçek Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce lazım aletlere iye evetğunuzdan tehlikesiz olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Güvenlik: OK-151 muhtemelen sert kimyasallar içerir. Her çağ eldiven, gkişi, müntesip kimyasallara elverişli teneffüs cihazı ve koruyucu giysi kabilinden yaraşır Zatî Muhafız Ekipman (KKD) kullanın.
Çaldatmaışma Alanı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek muhtevain elleme havalandırılan bir kayran seçin. Mümkünse vazıh havada çaldatmaışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı kez sıçramasından korumak muhtevain plastik örtü yahut damla bezler koyun.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme fiillemini engelleyebilecek her türlü kir, gres yahut evetğı bastırmak ciğerin yüzeyi yağ giderici veya sabun ve deniz ile temizleyin. Yüzeyin külliyen kurumasını bekleyin.
Sınav (İsteğe bağlamlı): Özellikle kıymetli yüzeyler için yahut gereç uyumluluğundan sakıncasız olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini değerlendirmek derunin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda test etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Rast Sprey Şmaslahatesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme çıbanlığıyla omuz omuza gelmese de, optimum tatbikat midein kimyasallara dayanıklı bir sprey şaksiyonesi kullanabilirsiniz. Sprey şmaslahatesi seçer şu faktörleri boşluk önünde bulundurun:

Malzeme: Çoğu kimyasala dayanıklı evetğundan güçlü yoğunluklu polietilen (HDPE) şçalışmaeyi yeğleme edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, aplikasyon sırasında daha yeğin kontrol esenlar.
Kapasite: Eldeki projeye münasip bir şustalıke Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi boyutu seçin.
Püskürtme Konuşmaı: OK-151'i Harcamak İçin Adım Hamle Kılavuz

OK-151'in püskürtme aksiyonleminin dökümü adida verilmiştir:

Tedarik: KKD'nizi, sprey şaksiyonesini (üretici tarafından suratsız belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve vacip bekâret araçlarını toplayın. Uygun havalandırmayı katkısızlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Vadiı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santimetre (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana namuslu yönlendirin.
Mebzul Bir şümul Uygulayın: Paslı bölgeye adamakıllı ve yeksan bir katman OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet süresince sihrini göstermesine icazet verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine ilgilı olarak değsorunebilir.
Karıştırma (İsteğe Demetlı): İnatçı pas için, çözeltinin bir süre beklemesine icazet verdikten sonra yüzeyi yumuşakçe çalkalamak bâtınin dürüşt bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçyaraklarının gevşemesine yardımcı olabilir.
Nötralizasyon (İsteğe rabıtlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi veya ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonra yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu elan zait korozyonun önlenmesine yardımcı olur.

Report this page